ODRŽANA ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA ZAJEDNO U BUDUĆNOST

Autor: Vjekoslav Mauriček, 12. 7. 2022.

U ponedjeljak, 4. srpnja, u Gospodarskoj školi Varaždin održana je završna konferencija projekta Zajedno u budućnost, čija je koordinatorica bila psihologinja Romana Grđan.

Projekt je financiralo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u iznosu od 16 000,00 kuna temeljem Poziva za financiranje preventivnih projekata osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2021./2022.

Temeljni cilj projekta bio je potaknuti učenike Gospodarske škole Varaždin i Prve gimnazije Varaždin na kritičko mišljenje te uviđanje važnosti različitosti u svijetu. Kroz projekt učenici su otkrili načine kako prilagoditi vlastito ponašanje kako bi povećali razinu tolerancije u društvu tj. smanjili nekonstruktivne sukobe, spriječili nasilno ponašanje te povećali vlastitu učinkovitost u djelovanju gradeći i jačajući samopoštovanje te poštovanje prema drugima. Sve to kroz upoznavanje vlastitih i tuđih preferencija u razmišljanju, osvještavanju vlastitih i tuđih prednosti i slabosti koje proizlaze iz različitih preferencija u razmišljanju.

U projekt je uključeno oko 80 učenika Gospodarske škole Varaždin i Prve gimnazije Varaždin od toga 9 učenika s teškoćama u razvoju. Različite aktivnosti u kojima su sudjelovali učenici obiju škola provodile su psihologinje Romana Grđan (Gospodarska škola Varaždin) i Željka Pačalat (Prva gimnazija Varaždin) te profesorica Marina Viljevac iz Udruge URIP (Udruga za razvoj građanskog društva i poduzetništva).

U sklopu projekta organizirane su i radionice za 17 roditelja i 23 nastavnika. Povratne informacije sudionika projekta bile su odlične sa izražavanjem želje za nastavkom sličnih aktivnosti u budućnosti. Ravnateljica Gospodarske škole Varaždin mr.sc. Jasminka Kelemen istaknula je zanimljivost i važnost teme te provedenih aktivnosti za unaprešenje međusobne suradnje kao i razvoj društva u cjelini.

Vijest preuzeta s Varaždinske vijesti.

« Kolovoz 2022 »