UČENICI GOSPODARSKE ŠKOLE VARAŽDIN SUDJELOVALI NA ERASMUS+ MOBILNOSTI U NJEMAČKOJ

Autor: Vjekoslav Mauriček, 1. 6. 2022.

Od 16. do 22. 5. 2022. u sklopu Erasmus+ projekta „Živi svjedoci prošlosti“ šestero učenika naše škole (Dolores Rundek, Lucija Koviničić, Viktorija Ivanušić, Borna Grdak i Patrik Štefan iz 3.N te Frank Klarić iz 1.G) boravilo je na mobilnosti u njemačkoj saveznoj republici Hessen, a s njima su u pratnji bili i voditelj i koordinator projekta prof. Marko Godinić te školska psihologinja Romana Grđan. Naši učenici su tjedan dana, zajedno sa svojim kolegama iz partnerskih škola IES Sant Marçal (Balearsko otočje) i IES Emilio Perez Piñero (Calasparra) iz Španjolske te The Howard School (Rainham) iz Engleske, boravili u obiteljima učenika škole domaćina Otto-Hahn-Schule iz Hanaua, grada 20-ak kilometara udaljenog od Frankfurta na Majni, a najpoznatijeg kao rodnog mjesta poznatih njemačkih književnika, braće Jacoba i Wilhelma Grimma. Učenici su u sklopu posjeta imali iz prve ruke priliku vidjeti i osjetiti kako funkcionira školski sustav u Njemačkoj, kao i iskusiti život u njemačkim obiteljima, te posjetiti i doživjeti obližnje turističke znamenitosti, poput grada Frankfurta na Majni, živopisnog gradića Rüdesheima te vožnju brodom po rijeci Rajni uz krajolike prepune prirodne i kulturne baštine pod zaštitom UNESCO-a, a kroz druženje i zajedničke aktivnosti upoznati i svoje vršnjake iz triju država te sklopiti brojna poznanstva, od kojih su neka postala i prava prijateljstva. Čitavo vrijeme učenici vrijedno rade i na ostvarenju ciljeva projekta, čiji se konačni rezultati očekuju tijekom iduće školske godine. Naša škola i učenici sudionici projekta će početkom iduće školske godine (u listopadu) biti domaćini treće po redu mobilnosti u sklopu projekta te će tom prilikom uzvratno ugostiti svoje kolege iza partnerskih škola, dok nas tijekom zime i proljeća iduće godine očekuju i završne mobilnosti kod naših španjolskih partnera.

« Srpanj 2022 »