Popodnevna čajanka s učenicima OŠ Side Košutić iz Radoboja

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 12. 2021.

U okviru eTwinning projekta Godina čitanja, 14.prosinca 2021. održana je videokonferencija između učenika Gospodarske škole Varaždin  i Oš Side Košutić iz Radoboja.

Nakon upoznavanja učenika i predstavljanja škola uslijedila je popodnevna čajanka na kojoj smo sat vremena čitali slikovnice i priče Sunčane Škrinjarić povodom rođendana poznate nam spisateljice za mlade. Nizale su se tako slikovnice Dječak koji je sve znao, Gospođica Neću, Zimska priča, Dućan kod svrake, a saznali smo i crtice iz života i djela Side Košutić po kojoj Oš iz Radoboja nosi naziv. Naši mali prijatelji iz Radoboja pokazali su nam svoje likovne i kreativne radove, te pano koji su uredili povodom rođendana Sunčane Škrinjarić. A naše učenice su podijelile s njima božićni ugođaj iz naše škole. Učenike su vodile i mentorirale knjižničarka Barbara Dukarić iz Varaždina te knjižničarka Jasenka Marmilić iz Radoboja.

Veoma smo zadovoljni i ispunjeni ovim susretom i radujemo se budućim sličnim aktivnostima!

Knjižničarka