Učenica 1.H razreda Gospodarske škole Varaždin IDA KLASTA sudjelovala na jubilarnoj tridesetoj državnoj Smotri LiDraNo 2021.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 4. 2021.

Učenica 1.H razreda Gospodarske škole Varaždin, Ida Klasta, nakon Županijske se smotre sa svojim literarnim radom – pričom Kutija zanemarene odgovornosti, a pod vodstvom mentorice profesorice Tihane Vučić, plasirala na državnu Smotru, kao najvišu kategoriju natjecanja učenika srednjih škola koja se izvodi bez rangiranja po ljestvici te kao smotra najuspješnijih mladih literarnih talenata u Hrvatskoj.

I ove je godine, od 19. do 23. travnja, održan LiDraNo -  državna Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola. Zbog trenutne epidemiološke situacije, Smotra se odvijala u online obliku, pomoću ZOOM platforme.

Idin je literarni rad izabran među 20 najboljih u državi (od ukupno njih 217 pristiglih na izbor za državnu Smotru) od strane priznatih i istaknutih literarnih imena - književnika, profesora književnosti i književnih kritičara, odnosno ovogodišnjih članova Državnog izbornog povjerenstva u sastavu: Krešimir Bagić, Zoran Ferić, Hrvoje Kovačević, Kristian Novak, Dubravka Težak, Zlatko Krilić, Dubravko Jelačić – Bužimski, Sonja Zubović te Miroslav Mićanović.

Priča „Kutija zanemarene odgovornosti“ bit će tiskana u Zborniku literarnih i novinarskih radova učenika osnovnih i srednjih škola  - LiDraNo 2021.

Čestitamo Idi na njezinom iznimnom talentu i uspješnom radu kojim je ujedno predstavljala našu Školu i Županiju!

« Svibanj 2022 »