Online čitanje povodom Međunarodnog dana tolerancije

Autor: Vjekoslav Mauriček, 20. 11. 2020.

Ove godine zbog epidemiološke  situacije prvo čitanje Tuluma s(l)ova u lokalnoj zajednici odradili smo  virtualno. Učenice 3.d razreda čitale su slikovnicu Rasplesane boje učenicima iz područne škole Prigorec. Razgovarali smo o toleranciji, različitostima, međusobnom poštivanju, o kvalitetama i manama koje kad se spoje predstavljaju neraskidivo savršenstvo ljubavi i zajedništva.

Slikovnica Rasplesane boje govori o bojama koje svaka u svojoj ulozi dočaravaju ljudsku narav kroz različite karaktere. Svoje frustracije i nezadovoljstvo prožeto blagom ljutnjom na kraju pretvore u neopisivu ljubav – ne samo prema drugačijima od sebe već i prema samima sebi.

Zahvaljujemo gospođi Jeleni Kočet Sekovanić, autorici slikovnice na lijepim i poticajnim riječima upućenim učenicima u PŠ Prigorec, našim malenim prijateljima koji su uživali u našoj prezentaciji i njihovoj učiteljici Ani Zaplatić na susretljivosti i lijepoj suradnji.

I naravno poruka za kraj:

Uvijek najbolje je                                                          Pokaži ono ponajbolje,

biti svoj, bez obzira na druge.                                    Na svoj način svijet oboji,

Poštuj tuđe, cijeni svoje,                                             Kao kad pomiješaš boje

Budi duga iznad duge.                                                 Čarolijom sve osvoji!

Pogledajte prilog na youtube kanalu školske knjižnice!

« Svibanj 2022 »