VEČER MATEMATIKE 2018.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 12. 2018.

Dana 6.12.2018. u našoj školi po prvi puta je održana manifestacija Večer matematike koja se već tradicionalno, 6. godinu zaredom, održava u osnovnim i srednjim školama diljem Republike Hrvatske .

Osim rješavanja zabavnih matematičkih zadataka, cilj ove manifestacije je bio ugodno provesti vrijeme u neformalnom druženju s učenicima u ambijentu naše škole. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike na Gospodarskoj školi prošla je vrlo uspješno te je sudjelovalo 92 učenika svih uzrasta. Učenici su se natjecali u tri kategorijama te su najboljima dodijeljene i slatke nagrade.
U kategoriji prvih razreda najbolji su bili učenici 1.B(Laura Bezik, Josip Ferić, Hrvoje Grđan, Ivan Zdelar), u kategoriji drugih razreda učenici 2.K (Tomislav Borščak, Lidija Hehet, Romana Rodeš, Anja Sekačić) i u kategoriji trećih i četvrtih razreda učenici 3.D razreda (Gabrijela Borak, Lana Furlan, Tea Herceg, Nina Antonia Premuš).

Čestitamo pobjednicima i zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali i također našim profesorima koji su pomogli u organizaciji manifestacije.

Voditelji projekta: Snježana KosecVusić, Martina Volarić, Ivan Bešenić

« Siječanj 2019 »