GOSPODARSKA ŠKOLA VARAŽDIN POSTALA JE ČLAN UNESCO ASPnet

Autor: Vjekoslav Mauriček, 26. 11. 2018.

UNESCO Associated Schools Network – ASPNet je mreža pokrenuta 1953. godine s ciljem promicanja načela UNESCO-a, unaprjeđivanja mira i međunarodne suradnje promicanjem obrazovanja, znanosti i kulture u školama.

Povezane škole za cilj imaju ispuniti tu misiju kroz pedagoške inovacije, poboljšanjem procesa učenja i međunarodne suradnje. One doprinose implementaciji ciljeva Obrazovanja za sve, a posebno unaprjeđivanja kvalitete obrazovanja.

Četiri glavne teme u okviru rada ASPNet mreže škola su:

1. uloga Ujedinjenih naroda u svijetu i osvješćivanje brige za svijet oko nas;
  2. obrazovanje za održivi razvoj;
  3. mir i ljudska prava;
  4. interkulturalno učenje.

Uključenjem u UNESCO ASPNet mrežu škola stječe pravo na:

• pristup svim informacijama i radnim materijalima objavljenim na mrežnim stranicama UNESCO ASPNet mreže te će isto tako biti od Nacionalnog ASPNet koordinatora redovno obavještavana o projektima i akcijama pokrenutim u okviru ASPNet mreže;
  • sudjelovanje u inicijativama UNESCO-a (projektima, kampanjama, natječajima) i u aktivnostima vrednovanja odgojnih materijala i projekata;
  • korištenje ASPNet logotipa na plakatima, letcima, i svim školskim dokumentima;
  • sudjelovanje na godišnjem sastanku ASPNet koordinatora.

Aktivnosti se provode u suradnji s Nacionalnim ASPNet koordinatorom, a o svim provedenim aktivnostima krajem školske godine školski ASPNet koordinatori su obavezi podnijeti godišnje izvješće o provedenim aktivnostima na propisanom obrascu. Izvješće se podnosi digitalno na e-mail adresu Nacionalnog ASPNet koordinatora te mu je potrebno priložiti sve radove i prezentacije provedenih aktivnosti.

« Prosinac 2018 »

Projekt CRISS