ZDRAV ZA 5

Autor: Vjekoslav Mauriček, 21. 11. 2017.

Policijski službenik Mario Medenjak ponovno u Gospodarskoj školi

Policijski službenik za nadzor i planiranje prevencije g. Mario Medenjak tijekom proteklog je tjedna održao svim učenicima prvih razreda predavanje na temu „Prevencija uporabe droga – sigurnosni aspekt“ u okviru projekta „Zdrav za 5“ Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva zdravlja, Ministarstva zaštite okoliša i prirode i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Naime, Hrvatska se u posljednjih nekoliko godina suočava s trendom rasta zlouporabe svih sredstava ovisnosti među mladom populacijom. Duhan, alkohol i droge postali su sastavni dio odrastanja velikog dijela mladeži. Uz zlouporabu sredstava ovisnosti javljaju se i drugi socijalni problemi: maloljetnička delikvencija, školsko i izvanškolskonasilje, problem mladih koji ne završavaju školovanje kao i drugi oblici neprihvatljivog ponašanja.Jedna od opasnosti s kojima se adolescenti susreću jest upravo eksperimentiranje spsihoaktivnim tvarima. Mladi najviše informacija o drogama dobivaju putem medija (internet) i prijatelja,gdje su informacije često netočne i polovične te se iz konteksta izvlače dijelovi koji podržavaju konzumaciju droga. To nerijetko ima za posljedicu tolerantan stav prema sredstvima ovisnosti i utječe na formiranje stavova koji su bitni udonošenju odluke konzumirati liili ne.

Upravo iz ovih razlogaedukacijom - interaktivnim predavanjem iz druge komponente projekta „Zdrav za 5“ – „Prevencija uporabe droga“ obuhvaćeni su učenici prvih razreda srednje škole. Gospodin Medenjak temu je upotpunio konkretnim primjerima iz vlastite prakse itime ju učinio razumljivijom i bližom učenicima tog uzrasta te pridonio podizanju svijesti o važnosti usvajanja zdravih stilova života.

Više informacija možete pronaći na:

« Svibanj 2018 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?