INDIJA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 15. 5. 2017.

12.4.2017. učenice i učenici 3.D i 2.H razreda imali su prezentaciju na temu INDIJA uz mentorstvo prof. Irene Ipša. Cilj nam je bio da učenicima naše škole približimo ovu drevnu kulturu i civilizaciju koju su u jednom dijelu svoje povijesti Englezi nazivali i svojim Draguljem u kruni zbog iznimnog utjecaja i važnosti koji je imala na njihovu zemlju, a koja se još i danas može vidjeti i osjetiti. Kao što su to naši učenici pokazali, Indija je izvor civilizacije, mudrosti, tolerancije, predivne arhitekture, odiše šarenilom na svakome koraku, zavodi mirisima svoje kuhinje, te zvucima svoje tradicionalne, ali i moderne glazbe.

Damjana Kolednjak, Lucija Vugrinski, Melanija Hohnjec, Marina Kveštek i Leona Šaško provele su nas kroz povijest Indije i istaknule ulugu Gandhija u njoj.

Martin Sokač i Mario Škrapec-Runjak govorili su o politici, ekonomiji i vojnom ustroju Indije danas.

Vilim Hruškar govorio je o bogatsvu jezika u Indiji.

Rudolf Pirak-Šepak pružio nam je uvid u zadivljujući svijet indijske religije.

Tena Popmper i Ivana Kopjar upoznale su nas s ljepotom indijske kulture.

Mirela Kreć i Martina Jurašković predstavile su najznačajnije indijske festivale.

Mateja Rak, Melani Kotišičak i Martina Grgić upoznale su nas s indijskom kuhinjom.

Dijana Florijanić pokazala nam je kako izgleda tradicionalan indijski ples, a Maja Duktaj nas je oduševila svojom modernim plesom.

I na kraju, ali ništa manje važno, zahvaljujemo Mirjani Habek i Alenu Igrecu koji su uložili svoje znanje, trud i vrijeme kako bi vodili grupu učenika u kojoj su bili i Patricia Parabić, Antonija Ivanušec, Dario Crleni i Adrijan Šumiga kako bi nam pružili uvid u bogatsvo indijske kuhinje u kojem smo zaista svi uživali. Somose, pakore i gađar vade svojim su mirisima i izgledom oduševile sve!

Hvala svima koji su pomogli i sudjelovali u ovom događaju.

Irena Ipša

« Prosinac 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?