Posjet jesenskom sajmu u Grazu u sklopu projekta 3P –Planiram, Poduzimam, Promoviram!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 11. 10. 2015.

Učenici i nastavnici Gospodarske škole Varaždin i Ekonomske i trgovačke škole Čakovec, kao partneri Fakultetu organizacije i informatike  na projektu 3P, realizirali su dana 05. listopada 2015. godine jednu od aktivnosti projekta - odlazak na jesenski sajam u Grazu (Grazer Herbstmesse). Cilj projekta je povećavanje poduzetničkih kompetencija, promocija poduzetničke kulture među učenicima te usvajanje poduzetničkih principa i znanja.

Na spomenutoj aktivnosti projekta sudjelovalo je 250 učenika i nastavnika, a aktivnost je realizirana u vidu stručne ekskurzije.

Učenici su po dolasku u Graz pod stručnim vodstvom vodiča razgledali kulturno-povijesne znamenitosti grada : Landhaushof u Grazu, ulica Herren, glavni trg – Hauptplatz s Gradskom vijećnicom, mauzolej Frederika III., Opera, Otok na Muri i Kunsthaus (tzv. „Friendly alien“).

Nakon obilaska grada, sudionici aktivnosti posjetili su Grazer Herbstmesse koji se održavao od 01.10. do 05.10.2015. godine. Grazer Herbstmesse je najveći i najdugovječniji austrijski sajam namijenjen široj publici. Na sajmu je sudjelovao veliki broj izlagača koji su predstavljali svoje proizvode i usluge iz područja graditeljstva (zaštitne ograde, kamini, bazeni, masažne kupaonske kade), automobilske industrije (u izlogu su bili najmoderniji automobili marke Audi, BMW, Ferrari te „oldtimeri“ vatrogasnih vozila), zdravlja i wellnessa (ljekovite vode i biljke te razni pripravci od biljaka – ulja, kreme...), gastronomije (različite vrste sireva, vina, čajeva, prirodnih voćnih napitaka), kućanskih potrepština (usisavači, ručnici za brisanje stakla, kuhinjsko posuđe), odjevnih predmeta (odjeća, obuća i kožna galanterija). Izlagači su promovirali svoje proizvode na način da su ih posjetitelji mogli slobodno isprobati, nudili su i dijelili besplatne uzorke proizvoda i promotivne materijale, te davali informacije zainteresiranim i potencijalnim kupcima proizvoda ili korisnicima usluga.