Novi projekt Gospodarske škole Varaždin

Autor: Vjekoslav Mauriček, 18. 5. 2015.

Gospodarska škola Varaždin od 11.5.2015. godine, u okviru poziva za dodjelu bespovratnih EU sredstava Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama provodi projekt pod nazivom Interdisciplinarni kurikulum srednjih strukovnih škola.

Ukupna vrijednost projekta je 2.198.788,80 HRK, a vrijeme provedbe projekta je 12 mjeseci. Gospodarska škola Varaždin projekt provodi u partnerstvu s poduzećem EVOLVA d.o.o., Srednjom školom M. A. Reljković Slavonski Brod te Školom za dizajn, grafiku i održivu gradnju Split. Ciljna skupina su učenici i nastavnici strukovnih predmeta partnerskih strukovnih škola.

Cilj ovog projekta je uvesti informacijsko-komunikacijsko-tehnološke nastavne metode i interdisciplinarne sadržaje u skladu sa sektorskim potrebama u kurikulume radi stjecanja relevantnih strukovnih i poduzetničkih kompetencija. Konkretno:

• u zanimanja Agroturistički tehničar i Tehničar nutricionist u Srednjoj Školi M. A. Reljković Slavonski Brod uvest će se fakultativni predmet „Izrada finalnog proizvoda od voća i povrća“  i modul „Praćenje proizvodnje“
  • u praktičnu nastavu zanimanja Grafički tehničar i Grafički urednik dizajner u Školi za dizajn, grafiku i održivu gradnju Split uvest će se fakultativni predmet „Kreiranje vizualnog identiteta proizvoda“
  • u Gospodarskoj školi Varaždin u nastavu zanimanja Ekonomist i Komercijalist uvest će se fakultativni predmet „Razvoj novog proizvoda“, a u nastavu Vježbeničke tvrtke sadržaj „Internetska trgovina“ te metoda učenja upotrebom ERP sustava.

Učenici u Srednjoj školi M. A. Reljković proizvest će stvaran proizvod, učenici Gospodarske škole obradit će ga za plasman na tržište, a učenici Škole za dizajn, grafiku i održivu gradnju kreirati vizualni identitet proizvoda. Učenici će na taj način steći cjelovito poduzetničko iskustvo i strukovne kompetencije u sektorima za koje se školuju i biti educirani u korištenju suvremene tehnologije što će im povećati konkurentnost na tržištu rada i pružiti im kompetencije za samozapošljavanje.

Projekt slijedi najbolju europsku praksu, ciljeve obrazovne politike u Hrvatskoj i koristi rezultate prijašnjih projekata. Projekt će odgovoriti na potrebe 40 nastavnika strukovnih predmeta i 150 učenika partnerskih strukovnih škola kroz edukaciju u e-učenju, upotrebu suvremene tehnologije i stjecanju poduzetničkih kompetencija. Rezultati projekta izravno doprinose povećanju zapošljivosti učenika i razvoju pozitivnog stava prema poduzetništvu u partnerskim regijama.

Dokument priopćenja možete pročitati ovdje.

Priloženi dokumenti:
Priopcenje_-_Projekt_IKSSS_GsVz.docx (242.47 KB)