Autor: Vjekoslav Mauriček, 10. 3. 2015.

Izrada umjetničke i uporabne keramike

Grupa polaznika programa osposobljavanja za izradu umjetničke i uporabne keramike krenula je 24. siječnja 2015. godine i već svojim predanim radom, a pod stručnim vodstvom poznatog varaždinskog lončara Jadranka Gjereka, postižu zavidne rezultate.

Njihovi radovi su prava mala umjetnička djela koja će se moći vidjeti u  razdoblju od 26.05. do 16.06.2015. godine u Gradskom muzeju Varaždin u palači Hercer (podrumski dio) na završnoj izložbi polaznika programa „Izrada umjetničke i uporabne keramike“.

RIJEČ POLAZNIKA:

Radeći s glinom i u glini otkrivam njenu ljepotu i zanimljivost. Osim što mi pruža relaksaciju, svakim novim susretom "tjera" me na podizanje granica mojih vlastitih izražajnih mogućnosti. Ugodna atmosfera, društvo i podrška ostalih polaznika programa te prije svega kvalitetno vodstvo pridonose izgrađivanju i nadopuni mog znanja te razvijanju stvaralačkog izražaja. Također, usavršavanje kroz program omogućava mi i kvalitetniji rad s djecom te unapređenje njihovog likovnog stvaralaštva.

Žaklina Antolić, Dječji vrtić „Čira-čara“ Varaždin

Učiteljica sam razredne nastave u VII. osnovnoj školi Varaždin. Nikad ranije nisam radila s glinom, ali me oduvijek zanimalo likovno izražavanje i baš mi je drago što sam se uključila u ovaj program. Ovo nije samo aktivnost na koju idem, puno je više od toga. Rad s glinom je jedan od načina kako izraziti sebe. Na tečaju osposobljavanja za izradu umjetničke i uporabne keramike je zanimljivo. Svi u grupi se odlično slažemo, učimo jedni od drugih  i to zajedništvo me potiče da i dalje vježbam i ne odustajem. U grupi vlada odlična radna atmosfera za što je uvelike zaslužan gospodin Gjerek kojem ide svaka pohvala za stručnost, organizaciju i strpljenje.

Anita Mišak, VII. osnovna škola Varaždin

To je veliki izazov za sve koji vole kreativan svijet i dio tog svijeta žele prenijeti djeci.

Katarina Vugrek, O.Š. Metel Ožegović Radovan

Sviđa mi se opširnost tehnike zato što ćemo proći puno metoda unutar ovog tečaja. Dobivamo uvid u mnoge tehnike i svatko može odabrati ono što njemu odgovara.

Valentina Stepan, magistra primijenjenih umjetnosti

Na očigled izgleda puno jednostavnije. Treba puno prakse. Ono što nas zanima to dobijemo.

Martina Melnjak, Osnovna škola Novi Marof

Tečaj "Izrada umjetničke i uporabne keramike" je za mene bio prvi susret sa glinom o kojoj nisam znala mnogo. Sada znam da je glina materijal sa kojim se može svašta, samo se treba "razmahati". Zahvaljujem prof. Gjereku koji svakom polazniku pristupa sa pozitivom i strpljivo nas sve uči upravo to: kako se "razmahati" i izraziti sebe u radu sa ovim toliko podcijenjenim, a toliko čudesnim materijalom. Također zahvaljujem d. v. "Pinokio" što mi je omogućio polazak na ovaj jedinstven tečaj.

Martina Požgajec, Dječji vrtić „Pinokio“ Varaždin

Već duži niz godina u svojoj školi vodim likovnu grupu nižih razreda i ovo je bila prilika da naučim nešto novo i drugačije, što bih mogla primijeniti u radu s djecom. Razmišljamo da i sklopu školske zadruge osnujemo grupu u kojoj bi učenici usvajali vještine oblikovanja gline i predmeta od gline.  Ima i nekih mojih osobnih razloga zašto keramika..., ali o njima kad tečaj završi.

Snježana Rabuzin, Osnovna škola Novi Marof

Program traje 120 sati, a cijena je 1.500,00 kuna i može  se platiti u ratama.

Ako smo Vas zainteresirali, za novu grupu, možete se prijaviti  dolaskom  u našu školu u obrazovanje odraslih, ponedjeljkom ili četvrtkom od 14 do 18 sati, a utorkom, srijedom ili  petkom od 8 do 12 sati, kako bi ispunili upisnicu. Za sva dodatna objašnjenja možete se javiti na telefon 042/492-280 ili mail: renata.duvnjak@skole.hr