LIDRANOVCI 2015.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 2. 2015.

U tijeku je jubilarna, 20-a obljetnica sudjelovanja Gospodarske škole Varaždin na natjecanju hrvatskih srednjoškolaca u kategoriji literarnog, novinarskog scenskog stvaralaštva LiDraNo.

Na Školskoj i Županijskojrazini natjecanja LiDraNo 2015.,učenici Škole, kao i obično, sudjelovali su u sve trikategorije – literarnoj, novinarskoj i scenskoj.

Sudionici školskog natjecanja u literarnom izrazu:

Velimir Oršuš, 1.vHaiku utjeha, mentorica Tina Kečkan, prof.

Tamara Posavec, 2.hMožemo promijeniti svijet, mentorica Petra Košćak, prof.

Marko Slatki, 3.bNajviše lažemo kad sebi lažemo, mentorica Željka Kristan, prof.

Simona Liber, 3.dVarijacija kruga, mentorica Spomenka Dragović, prof.

Patricija Biškup, 4.cOdlazak, mentorica Nadica Kolarić, prof.

Za Županijski susret LiDraNo 2015. odabranesu: Tamara Posavec, s pjesmomMožemo promijeniti svijet te dvije prozne autorice Simona Libers Varijacijom kruga i Patricija Biškup s Odlaskom.

Sudionici Školskog natjecanja u kategoriji individualnog scenskog stvaralaštva:

Lana Plečko,1.p  -   A.G.Matoš:Utjeha kose, mentorica Tina Kečkan, prof.

Tena Babić, 2.b  -   A. Hebert: Sigurno postoji netko, mentorica Spomenka Dragović, prof.

Viktor Podvez, 2.d – J. Pupačić: Molitva ljubavi, mentorica Spomenka Dragović, prof.

Ema Krček, 2.h  - I. Matijašević:Antigona,mentorica Petra Košćak, prof.

Najuspješnije sudionice  Školskog natjecanja(s najviše interpretativnog  iskustva) uspješno su se predstavile i na Županijskom scenskom Lidranu:

Dalija Poustecki, 3.h:J. Prevert: Kako naslikati portet ptice,mentorica Nadica Kolarić, prof.

Adela Prstec, 4.h:M. Krleža:Kraljevo(monolog, Eva),mentorica Spomenka Dragović, prof.

Jedini sudionik Školske razine LiDraNo 2015. u kategoriji novinarskog stvaralaštva, Jakov Sić,3.ds reportažom Pobjedničkim video radom do EU-parlamenta, ujedno je i pobjednik Županijskog Lidranau kategorijinovinarskihradova. Navedena reportažatime je predložena i za državni LiDraNo.

Hoće li Jakov, zajedno s mentoricom Spomenkom Dragović otputovatipotkraj ožujka  na trodnevnu  Državnu smotru LiDraNo2015, odlučit će Državno povjerenstvo, nakon što, između pobjedničkih  pedesetak radova iz sviju županija, odabere za Susret najboljih  deset.

RADOVE NAŠIH LITERATA I REPORTAŽU PROČITAJTE OVDJE:

HAIKU UTJEHA, Velimir Oršuš

MOŽEMO PROMIJENITI SVIJET, Tamara Posavec