Izvješće o rezultatima ankete o zadovoljstvu učenika opremljenošću škole

Autor: Vjekoslav Mauriček, 30. 1. 2015.

Među učenicima je proveeno istraživanje o zadovoljstvu opremljenosti škole didaktičkom opremom potrebnom za rad na nastavi.

Načine provođenja istraživanja, te rezultate pročitajte u daljnjem tekstu.

Uvod

U srednjim školama u Hrvatskoj broj računala po učeniku je i dalje ispod europskog prosjeka. Jedno računalo na 26 učenika je prosjek kojeg trenutno imamo na nacionalnoj razini, što jasno ukazuje na slabiju opremljenost hrvatskih škola. Stanje u Gospodarskoj školi Varaždin znatno odskače od prosjeka, jer je prosjek na školskoj razini jedno računalo na 4,7 učenika. Zanimalo nas je kako učenici percipiraju opremljenost škole s obzirom na stanje u njoj.

Cilj

Cilj provođenja ankete je ispitati zadovoljstvo učenika opremljenošću njihove škole didaktičkom opremom te prikupiti mišljenja i prijedloge učenika za moguće unaprjeđenje.

Provedba

Anketa je provedena na prostoru Gospodarske škole Varaždin, koja se nalazi u Ulici Božene Plazzeriano na kućnom broju četiri, a anketirano je 240 učenika, odnosno po osam nasumično odabranih učenika iz trideset razreda jutarnje smjene. Svaki je učenik ispunjavao anketu osobno.

Anketni upitnik

Anketa se sastoji od šest pitanja na zaokruživanje ponuđenih odgovora te dva pitanja otvorenog tipa.

Rezultate istraživanja možete preuzeti ovdje.