UČENICE I NASTAVNICI GOSPODARSKE ŠKOLE BORAVILI NA ERASMUS+ MOBILNOSTI U LONDONU

Autor: Vjekoslav Mauriček, 1. 5. 2022.

U sklopu Erasmus+ projekta „Živi svjedoci prošlosti“, u kojemu Gospodarska škola Varaždin sudjeluje zajedno s partnerskim školama Otto-Hahn-Schule Hanau iz Njemačke, IES Sant Marçal s Balearskog otočja u Španjolskoj, IES Emilio Perez Piñero, Calasparra, iz regije Murcia također u Španjolskoj te The Howard School, Rainham, iz regije Kent u Engleskoj, učenice 3.H i 3.N razreda Ema Hleb, Mihaela Žeger, Anamarija Popović, Tonka Papec, Tea Rožmarić i Dorotea Roginek boravile su od 8. do 15. travnja na mobilnosti u Londonu. Osim što su upoznale i družile se s učenicima iz partnerskih škola te tako sklopile nova poznanstva i prijateljstva, učenice su imale priliku iz prve ruke doživjeti i brojne znamenitosti Londona, kao što su Big Ben i Parlament, Buckinghamska i Kensingtonska palača, London Eye, Tower Bridge i Tower of London, Trafalgar Square, vožnja rijekom Temzom do Greenwich Parka i poznate zvjezdarnice kojom prolazi početni meridijan te brojne druge. O engleskoj i svjetskoj povijesti učenice su imale priliku ponešto naučiti posjetivši British Museum, Natural History Museum, Science Museum te National Gallery London, a u kazalištu Phoenix pogledale su i poznati mjuzikl Come From Away, kojemu se radnja bazira na povezanim događajima koji su zadesili mali kanadski gradić Gander nakon terorističkih napada na SAD 11. rujna 2001. godine. S učenicima su u pratnji bili i profesori Marko Godinić i Irena Ipša, koji su boravak iskoristili za sastanke s profesorima partnerskih škola, na kojima su se dogovarale daljnje projektne aktivnosti, kao i priprema za sljedeću mobilnost koja će se održati već u svibnju ove godine u Njemačkoj.

« Svibanj 2022 »