Za Valentinovo pokloni nešto ljubavno i s potpisom školske knjižnice!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 2. 2. 2021.

U iščekivanju Valentinova, malo romantike uvijek možemo pronaći u koricama ljubavnih romana, poeziji, pričama... Učenice 1.a razreda su na kreiranom Padletu predstavile svoje preporuke za čitanje u najljepšem mjesecu u godini.

Povodom Valentinova, prof. Nikolić O. je sa učenicima 2.Z pokrenula Školski projekt pod nazivom "Daruj od srca" kojem su se pridružili i učenici 1. N, te 3.C sa prof. Pokorny, Š. i Dukarić, B. U okviru projekta učenici su izrađivali čestitke i PPT, neke možete u prilogu pogledati.

SVAKAKO PROČITAJTE PREPORUKU KNJIGA, KOJE SU ZA VAS PRIPREMILE UČENICE 1.A RAZREDA

Učenice 1.a razreda zajedno su sa svojom razrednicom Sandrom Kuča i knjižničarkom Barbarom Dukarić obilježile  nadolazeće Valentinovo.  Preko zoom aplikacije na satu SRZ-a čitale su odlomke iz ljubavnih romana i o njima međusobno razgovarale. Pripremile su i vrlo zanimljivu prezentaciju u kojoj smo doznali da su bubamare i pčele zaštitni znak Valentinova i da se na taj dan žene ptičice. Iznimno je poticajno da je najviše pozitivnih komentara dobila knjiga Zlatarovo zlato i Mali princ iz čega se može zaključiti da se lektira i dalje čita.

Zajedno smo tako krenuli u obilježavanje Godine čitanja 2021.,

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

Knjižničarka

Učenice su izradile i prigodne čestitke za Valentinovo i tako sudjelovale u etwinnig događaju Daruj od srca.

Knjižničarka

Plakat 1.N razreda