POSLOVNI IZAZOV ZAPADNOG BALKANA 2018.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 5. 2018.

Na  6.  međunarodnom natjecanju Poslovni  izazov zapadnog Balkana održanom  od 27. 4. do 29. 4. 2018. godine u Sarajevu sudjelovalo je čak 6 učenica  četvrtih razreda (obrazovni smjer: ekonomist) i predstavljalo Republiku Hrvatsku. To je trodnevno natjecanje u poduzetništvu u kojem učenici osmišljavaju i izrađuju poslovni plan na zadanu temu i video prezentaciju svoje poslovne ideje, a sve s ciljem poticanja poduzetničkog duha te razvoja poduzetničkih kompetencija.

Natjecalo se 80 učenika/ca iz 36 srednjih škola iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine koji su bili podijeljeni u 20 timova, svaki tim je imao 4 člana. Cilj  natjecanja je učenicima pružiti uvid u suvremeni način poslovanja i motiviranje  u  proaktivnom razmišljanju i provođenju svojih ideja u djelo.

Timovi osmišljavaju poslovni plan kao odgovor na Izazov koji im postavlja domaćin natjecanja, a drugi dan pred žirijem prezentiraju svoj poslovni plan. Svaki tim ima prijenosno računalo i pristup internetu.

Gospodarsku  školu Varaždin na natjecanju su predstavljale:

Iva Rumplin, Petra Panić i Martina Blaži - 4 E razred

mentorica  Olgica Nikolić, prof. mentor

Vlatka Gašparac, Anita Sačić i Katarina Vukelja - 4O razred.

mentorica Jasminka Prstec, prof. mentor