Interdisciplinarni kurikulum srednjih strukovnih škola - edukacije

Autor: Vjekoslav Mauriček, 28. 12. 2015.

U Gospodarskoj školi Varaždin provedena edukacija nastavnika na temu razvoja novog proizvoda i edukacija učenika o upotrebi sustava za e-učenje i m-učenje

U svrhu provedbe projektne aktivnosti u sklopu projekta „Interdisciplinarni kurikulum srednjih strukovnih škola“ u Gospodarskoj školi Varaždin, 8., 9., 10. i 17. prosinca 2015. godine u trajanju 30 sati održana je edukacija nastavnika ekonomske i poslovno administrativne skupine predmeta na temu razvoja novog proizvoda. Edukaciju je provodio prof. dr. sc. Neven Šerić, marketinški stručnjak s velikim domaćim i međunarodnim iskustvom u području obrazovanja i provedbi projekata. U sklopu edukacije, nastavnici su bili educirani o načinu realizacije novog fakultativnog predmeta „Razvoj novog proizvoda“ koji će se provedbom ovog projekta uvrstiti u kurikulum u novoj školskoj godini, 2016./2017.

Osim edukacije nastavnika, edukaciju su prošli i učenici Gospodarske škole Varaždin. U svrhu provedbe projektne aktivnosti u Gospodarskoj školi Varaždin, 8., 11. i 14. prosinca 2015. godine održana je edukacija učenika drugih razreda smjera ekonomist i komercijalist (2. E, 2. O i 2. K) o upotrebi sustava za e- i m-učenje kako bi učenici znali pristupiti e-priručniku koji je kreiran za novi fakultativni predmet „Razvoj novog proizvoda“ koji će se provedbom ovog projekta uvrstiti u kurikulum u novoj školskoj godini, 2016./2017.. Edukaciju učenika proveli su nastavnici Gospodarske škole Varaždin koji su o istom educirani u sklopu prethodnog projekta, Sectors education model – SEM.