PARAOLIMPIJSKI DAN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 5. 2015.

U organizaciji Stručnog vijeća nastavnika tjelesne i zdravstvene kulture, u petak, 8. svibnja 2015. godine,  u Gospodarskoj školi Varaždin je održano niz aktivnosti pod nazivom  Paraolimpijski dan.

Riječ je o projektu kojim se željelo upoznati učenike s  paraolimpijskim pokretom u svijetu i kod nas, s problemima osoba s invaliditetom te senzibilizirati učenike promjenom njihovih postojećih stavova prema takvim osobama. Predavanje uz prezentaciju filma „Paraolimpijske igre London 2012. „ u knjižnici škole  održao je Damir Frntić, suradnik Hrvatskog paraolimpijskog odbora , a nakon toga su učenici u školskoj dvorani imali priliku vidjeti košarku i stolni tenis u kolicima. Paraolimpijske sportove prezentirali su Ivica Vugrinec, Albert Jurković, Nikola Geček , Jasmin Maretić i Matija Tenšić. Učenici su također  mogli i aktivno sudjelovati u spomenutim sportovima te poligonu za slijepe i slabovidne osobe. Cijelu manifestaciju popratila je Varaždinska televizija, a prilog je bio emitiran u utorak, 12.05. 2015.  u emisiji VTV-a Pravi smjer.