Gospodarska škola Varaždin

> NASLOVNICA
IZDVAJAMO

Završnica državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske iz stolnog tenisa

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 4. 2015.

Školski športski savez Varaždinske županije bio je domaćin i suorganizator HŠŠS-u Završnice Državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske iz  stolnog tenisa , održanog 14. i 15.04. u dvoranama Druge gimnazije Varaždin i  Gospodarske škole Varaždin.

Na natjecanju su sudjelovale 24 ekipe iz cijele Republike Hrvatske (12 muških i 12 ženskih), odnosno 120 sudionika u ženskoj i muškoj kategoriji osnovnih i srednjih škola.

Ekipe školskih sportskih društava koje su ostvarile pravo nastupa na ovome natjecanju pobjednici su svoje županije i pobjednici su svojih skupina. Našu Školu predstavljale su učenice Tajana Košćak, Mihaela Brodar  i Nora Dominko kao pobjednice skupine Sjever, a voditeljica ekipe bila je Dubravka Knić,prof. Djevojke su u vrloj jakoj konkurenciji osvojile u konačnici 4. mjesto . Bile su prvakinje svoje skupine te osigurale meč  za finale  i to na domaćem terenu, no izgubile su od ekipe Gimnazije iz Duge Rese, a zatim i utakmicu za 3. mjesto  od ekipe djevojka Gimnazije iz Vinkovaca. Prvo mjesto su osvojile favoritkinje prvenstva učenice Privatne škole „Dr. Časl“ iz Zagreba, a u muškoj konkurenciji stolnotenisači Športske gimnazije također iz Zagreba. Ovim prvenstvom je naše Školsko sportsko društvo „GOŠK“ završilo ovogodišnja natjecanja od županijskog ranga pa do same Završnice Državnog prvenstva srednjih škola što je najveći uspjeh i san svakog društva.