10. SIMPOZIJ „ŠKOLSKI SPORT“

Autor: Vjekoslav Mauriček, 25. 10. 2021.

10. Simpozij „Školski sport“ održan je u subotu 23. listopada 2021. godine u Zagrebu, a u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza, Agencije za odgoj i obrazovanje te u suradnji sa Ministarstvom turizma i sporta i Kineziološkog fakulteta.

Na početku Simpozija prisutne je pozdravio predsjednik HŠSS-a Nikola Perković, prof., a obratio im se i Hrvoje Čustonja, glavni tajnik ISF-a (Međunarodna školska federacija). Program Simpozija je obuhvaćao primjere dobre prakse u sustavima školskog sporta u europskim zemljama (Srbija, Rusija, Ukrajina i Grčka), rezultate istraživanja CroCOSI (projekta HZJZ-a Živjeti zdravo, voditeljice projekta prof.dr.dc.Sanje Musić Milanović), novosti u radu Univerzalne sportske škole HŠSS-a te primjere dobre prakse u radu sa djecom oštećena sluha u organizaciji Hrvatskog sportskog saveza gluhih.

Zaključak svih izlaganja, na temelju rezultata navedenih istraživanja, je bio da je potreban maksimalno zalaganje stručnjaka iz navedenih područja (kineziologije, medicine, nutricionizma, odgoja i obrazovanja) u prevenciji pretilosti i neaktivnosti djece i mladih u Hrvatskoj.

Na Simpoziju su sudjelovale i nastavnice tjelesne i zdravstvene kulture te dugogodišnje voditeljice Školskog sportskog društva „GOŠK“ Gospodarske škole Varaždin, profesorice Dubravka Kunić, Jadranka Zgrebec i Ana Oreški.

« Svibanj 2022 »