Postcrossing aktivnost – A4F

Autor: Vjekoslav Mauriček, 7. 10. 2021.

Nakon što su učenici partnerskih škola izradili svoje profile na TwinSpace platformi uslijedila je tzv. Poscrossing aktivnost koja je trajala od prosinca 2021. do travnja 2021. godine.

Učenici su izradili razglednice te napisali kratak zagonetni tekst za partnere. Razglednice su poštom poslane partnerima koji su čitajući TwinSpace profile trebali otkriti koji su im kolege iz drugih država poslali razglednice te napisali nešto o svojoj zemlji, školi, svakodnevni aktivnostima, svojim afinitetima i slično.

Cilj je aktivnosti bio izravno komuniciranje učenika, najprije na klasičan način pisanjem razglednica te nakon toga povezivanje na modernim društvenim mrežama. Učenici su se na taj način međusobno upoznali, naučili nešto o kulturama svojih kolega te stupili u neposredni kontakt. Nakon što su svi razmijenili razglednice, izrađen je izložbeni pano u školi.

RAZGLEDNICE

Hrvatska                                                         Francuska