Pobjednici kreativnog natječaja „Mi možemo jednako“ na prijemu u Varaždinskoj županiji

Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 7. 2020.

U organizaciji Hrvatske zajednice županija nedavno je provedeni kreativni natječaj „Mi možemo jednako“ kao jedna od aktivnosti istoimenog projekta čiji je nositelj Institut za istraživanje i edukaciju Zaposlena mama.

Nagradu za najbolju fotografiju u kategoriji srednjih škola osvojila učenica Gospodarske škole Varaždin Tea Štriga, a uz nju su sudjelovala još dva učenika Sonja Bosilj i Patrik Vragović,  mentorica je bila profesorica Mia Klarić.

Čestitku nagrađenim učenicima uputio je zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak koji je upriličio prijem za spomenute učenice Teu i Sonju te profesoricu Klarić, dok Patrik nije mogao nazočiti prijemu.

Uručivši prigodne poklone zamjenik župana Paljak pohvalio je kreativnost i marljivost učenika.

- Čestitam Vam na osvojenom prvom mjestu, ali i na kreativnosti te trudu kojeg ste uložili u izradu ove pobjedničke fotografije. Sama tema je zapravo jako zanimljiva, ali i izazovna, poglavito što se kroz izradu rada htjelo potaknuti učenike na kritičko promišljanje o rodnoj ravnopravnosti. Vi ste se pokazali kao najbolji i Županija se ponosi Vama, rekao je zamjenik župana Paljak.

Tea i Sonja izrazile su zadovoljstvo sudjelovanjem u natječaju te mogućnošću da predstavljaju svoju školu, a samim time i Varaždinsku županiju, dok se profesorica Mia Klarić zahvalila zamjeniku župana na prijemu i lijepoj gesti.

Sadržaj je preuzet s portala evarazdin.

« Kolovoz 2020 »

UPISI 2020./2021.