Međužupanijsko natjecanje WorldSkills Croatia 2020. – hotelijerske discipline

Autor: Vjekoslav Mauriček, 4. 3. 2020.

U subotu 29.02.2020. godine Ugostiteljsko-turistička škola Osijek bila je domaćin izlučnog natjecanja iz disciplina Kuharstvo, Ugostiteljsko posluživanje, Slastičarstvo, Poslovanje recepcije hotela i Poslovanje turističke agencije.

Učenica 4. H razreda Gospodarske škole Varaždin Emanuella Klekar sudjelovala je u natjecanju u disciplini Poslovanje turističke agencije i osvojila treće mjesto. Učenica je pokazala vještine i znanja koja su potrebne djelatniku turističke agencije; poznavanje turističke ponude, izrada individualnog i grupnog aranžmana, prezentiranje turističkog aranžmana te korespodencije s gostom. Jedan od modula odnosio se na popunjavanje putne dokumentacije i razgovor s gostom u putničkoj agenciji. Ovisno o modulu učenica je radne zadatke izvršavala na engleskom ili hrvatskom jeziku. Mentor učenici su Nataša Roginek i Sandra Piskač.

U ponedjeljak 02.03.2020. godine Srednja škola Topusko bila je domaćin natjecanja iz hotelijerskih disciplina. Učenica 4.H razreda Gospodarske škole Varaždin Ema Zavrtnik natjecala se u disciplini Poslovanje recepcije hotela, postigla odličan rezultat i završila natjecanje na trećem mjestu. Radom u hotelskom programu GASTROdat učenica je izvršila rezervaciju smještaja, chech-in i chech-out gosta te popunila svu potrebnu dokumentaciju za vrijeme boravka gosta u hotelu te izvršila naplatu boravka. Za vrijeme boravka gosta desile su se neočekivane situacije na koje je trebala pravovremeno reagirati. Jedan od modula odnosio se na korespodenciju s gostima, učenica je trebala napraviti ponudu za individualne i grupu gostiju te odgovoriti na žalbu gostiju. Učenica se odlično snašla kao djelatnik recepcije hotela i pokazala znanja i vještine iz područja rada recepcije. Ovisno o modulu učenica je radne zadatke izvršavala na engleskom ili hrvatskom jeziku. Mentor učenici su Nataša Roginek i Vanja Perši.

Čestitke učenicama i mentorima!

« Srpanj 2020 »

UPISI 2020./2021.