VEČER MATEMATIKE U GOSPODARSKOJ ŠKOLI VARAŽDIN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 23. 12. 2019.

Dana 12.12.2019. u našoj školi, 2. godinu zaredom, održana je Večer matematike. Riječ je o manifestaciji koja se već 7. godinu zaredom održava u osnovnim i srednjim školama diljem Republike Hrvatske.

Glavni cilj ove manifestacije je popularizirati matematiku među učenicima. U sklopu Večeri matematike na Gospodarskoj školi, održano je ekipno natjecanje za učenike sa zadacima iz zabavne matematike. Na taj način učenici su upoznali onu zanimljivu, vedru stranu matematike, a pritom se kod učenika potaknuo timski duh i osjećaj zajedništva.

Na Večeri matematike na Gospodarskoj školi sudjelovalo je 40 učenika svih uzrasta. Učenici su se natjecali u dvije kategorijama te su najboljima dodijeljene i slatke nagrade.

U kategoriji prvih i drugih razreda najbolji su bili učenici 2.K (Dino Habunek, David Martinec, Patrik Kranjčec i Luka Salihović), dok su u kategoriji trećih i četvrtih razreda pobjedu ostvarili učenici 3.D (Lea Cesarec, Iva Fajfarić i Sara Ivanjko)

Čestitamo pobjednicima i zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali i također našim profesorima koji su pomogli u organizaciji manifestacije.

Voditelji projekta: Snježana Kosec Vusić, Iva Barić, Ivan Bešenić

« Veljača 2020 »