ETWINNING PROJEKT „VISIT AND TASTE“ NAGRAĐEN OZNAKOM KVALITETE

Autor: Vjekoslav Mauriček, 9. 10. 2019.

Gospodarska škola Varaždin sudjelovala je u međunarodnom eTwinning projektu „Visit and Taste“ u školskoj godini 2017/2018. Projektni partneri naše škole bile su četiri strukovne škole iz poljskih gradova Bobowa (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej), Skala (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale), Bilgoraj ( Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju) i Strzelce Opolskie (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich) te jedna francuska strukovna škola iz grada Antony (Lycée des Métiers Théodore Monod). Projekt je koordinirala prof. Biserka Zajec.

Ovom projektu dodijeljena je oznaka kvalitete zbog pedagoških inovacija, integriranosti u kurikulum i kvalitetne komunikacije i suradnje s partnerskim školama.

Projekt „Visit and Taste“ uključivao je dvije teme : turizam i gastronomiju te je trajao je od studenog 2017. godine do lipnja 2018. a u njemu je sudjelovalo oko stotinjak učenika i 11 nastavnika. Neki od ciljeva ovog projekta bili su povećanje motivacije učenika za učenje stranog jezika, poticanje interesa za europsku i lokalnu kulturu, promicanje tolerancije, poboljšanje jezičnih vještina kod učenika kao i upoznavanje stranih kultura, običaja, tradicija i gastronomije. Tijekom ovog projekta učenici naše škole izradili su video uradak u obliku turističkog vodiča grada Varaždina, snimili mnoge fotografije, napisali i razmijenili recepte tradicionalnih lokalnih specijaliteta, razmijenili razglednice, izradili Prezi prezentaciju turističkih atrakcija grada Varaždina, i na kraju pripremili tradicionalna jela projektnih partnera. Osim poboljšanih komunikacijskih vještina na engleskom jeziku naši učenici su se imali priliku usavršiti i u informacijsko-tehnološkim vještinama koristeći razne web alate tijekom projekta (mentimeter, padlet, prezi i movie maker).

« Srpanj 2020 »

UPISI 2020./2021.