OBILJEŽEN EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 27. 9. 2019.

Europski školski sportski dan obilježen je u cijeloj Hrvatskoj pod pokroviteljstvom ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. U našoj školi su ga organizirali i realizirali nastavnici tjelesne i zdravstvene kulture.

Školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti odnosno povezanost tjelesnog vježbanja i zdravlja. Zbog toga je učenike jako važno poticati na tjelesnu aktivnost, a ovo je bila prigodna manifestacija za to.

Europski školski sportski dan u Gospodarskoj školi Varaždin obilježio se ove godine u srijedu 25. rujna od 10:00 do 12:00 sati. Učenici su o projektu obaviješteni putem prigodnog plakata u Galeriji škole, te su sva razredna odjeljenja dobili informacije na satu TZK. Učenici koji su se uključili u projekt igrali su turnir u futsalu, a učenice su imale radionicu iz badmintona. Aktivnosti su vodili nastavnici TZK u školi:

• turnir u futsal-u: Ana Oreški, prof. i Dubravka Kunić, prof.
  • radionica badmintona: Ivan Štimac, mag.cin.

Cjelokupne aktivnosti zabilježene su fotografski, a sve je objavljeno na web stranici i facebook stranici škole.

Realizacijom tjelesnih aktivnosti povodom Europskog školskog sportskog dana, svi učenici sudionici osjetili su duh zajedništva, timskog rada, tolerancije i fair playa te se upoznali s novim tjelesnim aktivnostima te još više osvijestili važnost kretanja i tjelesnog vježbanja u  prevenciji i očuvanju zdravlja.

« Veljača 2020 »

Projekt "Ja MOGU"