XXII. županijska smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

Autor: Vjekoslav Mauriček, 28. 5. 2018.

Na XXII. županijskoj smotri učeničkih zadruga Varaždinske županije  koja je održana 25.05. u prostoru ivanečke osnovne škole,  učenička zadruga naše škole -  Sunce -  je osvojila 2. mjesto u kategoriji srednjih škola i učeničkih domova te  4. mjesto u ukupnom poretku (među 29 prijavljenih sudionika – učeničkih zadruga iz osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova iz naše županije). Time su se plasirali na Državnu smotru koja će se na jesen održati u Vinkovcima.

U školama Varaždinske županije djeluje 37 učeničkih zadruga. Županijska smotra je mjesto na kojem jednom godišnje sve zadruge imaju mogućnost predstaviti svoje proizvode i aktivnosti zadruge kroz period od prošle do trenutno održavajuće smotre.

Ovogodišnja smotra je održana u OŠ „Ivana Kukuljevića Sakcinskog“ u Ivancu i na njoj je sudjelovalo 29 zadruga. Smotru je otvorio zamjenik župana,Tomislav Paljak, koji je pohvalio rad zadruga jer one  razvijaju kreativnost, inovativnost i  poduzetništvo kod mladih, ali i čuvaju kulturnu baštinu našeg kraja.

Sunce, učeniku zadrugu naše škole, predstavile su učenice iz 2.k Valentina Tušek, Paula Švogor i Mateja Pozder sa svojim mentoricama Nevenkom Vukašinović i Andrijanom Herceg. Na smotri su nastupile s proizvodima sekcija Miris prirode, PoKret – poduzetno i kreativno te Izrada ukrasnih i uporabnih predmeta.

« Siječanj 2020 »

Projekt "Ja MOGU"