Predstavljanje Lisjakova romana Savršeni ustroj u školskoj knjižnici

Autor: Vjekoslav Mauriček, 26. 10. 2017.

I ove godine u Mjesecu hrvatske knjige u našoj školskoj knjižnici organiziran je književni susret za naše učenike. U mjesecu koji promiče i potiče knjigu i čitanje i mi smo imali promociju romana Zorana Lisjaka Savršeni ustroj. Tražeći stolac više učenici su s pozornošću i zanimanjem pratili razgovor s našim gostom koji je vodila učenica Lara (3.d), a odlomke iz romana interpretirala Lorena (3.d).

Na kraju susreta učenici su se odvažili i postavljali pitanja.

Riječ je o uzbudljivom, do kraja neizvjesnom i uvjerljivom trileru, kriminalističkoj priči koja povezuje Dubrovnik i London, o nestanku studentice podrijetlom iz Dubrovnika u tom gradu i o dvjema znanstvenicama koje se bave genetičkim inženjerstvom. Više o ovom štivu vrijednom vašeg vremena nećemo otkrivati, morat ćete pročitati sami.

Književni susret začinili smo i pjesmom. Autor i njegov prijatelj izveli su za naše učenike dvije pjesme u kojima smo stvarno uživali.

Čuli smo Kemala Montena Jedne decembarske noći i Odlazak Arsena Dedića.

Susret je osmislila knjižničarka Barbara Dukarić, prof. i dipl.bibl.

Zahvaljujemo gospodinu Lisjaku što se odazvao našem pozivu i gostovao u našoj knjižnici. Želimo mu puno uspjeha u pisanju budućih dobrih krimića.

« Srpanj 2018 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?