EUROPSKI DAN STRANIH JEZIKA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 29. 9. 2017.

Danas 26. rujna obilježava se Europski dan jezika. Tim povodom u Gospodarskoj školi Varaždin tradicionalno se održavaju brojne aktivnosti: učenici sudjeluju u kvizovima, natjecanjima i različitim društvenim igrama na stranim jezicima. U školi su također izloženi brojni informativni i edukacijski jezični materijali koji su prikupljeni od strane učenika i profesora.

Strani jezici koje učenici mogu učiti u Gospodarskoj školi su: engleski, njemački, talijanski, francuski, španjolski, ruski i kineski. U školi boravi i Hanna Rosebrock, učenica koja je na razmjenu došla iz Njemačke i uči hrvatski jezik.

„Za mene je osobito važno učiti hrvatski jezik tako da mogu razumjeti ljude oko sebe i sporazumjeti se s njima. Osim toga, mnogo je lakše stvoriti nove poznanike kada govorimo materinji jezik druge osobe. Također volim učiti i druge strane jezike,“ rekla je Hanna.

Učenici Gospodarske škole vole učiti strane jezike i svjesni su vrijednosti toga znanja. Učenica Ana Jelić o tome kaže: „Učenje stranih jezika omogućuje upoznavanje ljudi iz drugih država, a time i drugih kultura, običaja i tradicije.“

Gospodarska škola Varaždin sudjelovat će i u promociji njemačkog jezika u subotu 30. rujna 2017. na Franjevačkom trgu u Varaždinu od 10.00 do 13.00 sati.

Europski dan jezika se temelji na inicijativi Vijeća Europe.Cilj akcijskog dana je vrjednovanje svih jezika i kultura kao i doprinos osoba koje posjeduju prednosti višejezičnosti, povećanju individualne višejezičnosti i motivaciji ljudi u Europi o doživotnom učenju jezika. Pri tome je povećana pozornost na očuvanje bogate baštine 200 europskih jezika.

Za više informacija : Melanija Klarić, prof.

Tel : 098 962 1478