FAKULTATIVNA NASTAVA INFORMATIKE U NOVOJ ŠKOLSKOJ GODINI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 5. 6. 2017.

Školske godine 2016./2017. u Gospodarskoj školi Varaždin učenici su po prvi puta mogli upisati fakultativni predmet Informatika.

Ovo su radovi učenika!

Pozivamo vas, upišite fakultativnu informatiku u školskoj godini 2017./2018!

Sadržaj fakultativnog predmeta informatika kreiran je kako bi učenici razvili potrebna znanja i vještine internetskih tehnologija za oblikovanje web sjedišta temeljenog na sustavu za upravljanje sadržajem (eng. Content management system – CMS), primjenom novih nastavnih metoda u potpunosti prilagođenih učenicima, s naglaskom na primjere vezane uz temu, praktični rad uz asistenciju nastavnika i samostalan rada učenika.

Tako su učenici nastavne sadržaje upoznavali istražujući, na raspolaganju su im bili sadržaji objavljeni na sustavu za učenje na daljinu Loomen, a naučeno je provjereno online ispitom. Učenici  su se svojim korisničkim podacima prijavljivali u sustav kada su sami za to organizirali vrijeme, a zadatke vezane uz predmet rješavali kad im je to najviše odgovaralo.

Kao rezultat proučavanja tema vezanih uz internet i sustave za upravljanjem sadržajem, učenici su na zadanu temu dizajnirali i izradili svoju web stranicu u Wordpressu.

Njihove web stranice, kao i zajedničku stranicu grupe učenika koji su upisali fakultativni predmet informatika možete pogledati ovdje.

Što su učenici rekli o predmetu...

• nastava je zabavna, odnos nastavnik-učenik je odličan, nema pritiska, a sve se dobro nauči
  • nastava je drugačija, opušteniji smo i mislim da je ovakav način dobar za provjeru znanja
  • predmet mi se svidio jer smo imali više pokušaja za rješavanje ispita
  • drugačiji oblik nastave, nova iskustva, nova znanja koja će mi koristiti u životu
  • nema pisanih provjera na način kao na redovnoj nastavi, nema pritisaka, zabavno je i zanimljivo
  • mislim da je sustav Loomen jako dobar,a način provjere znanja bolje je osmišljen od uobičajenih testova

Pozivamo vas, upišite fakultativnu informatiku u školskoj godini 2017./2018!

« Lipanj 2017 »

Pretražujete li E-katalog na mrežnim stranicama Knjižnice?