Učenice Gospodarske škole Varaždin odlične na Međužupanijskom natjecanju u disciplini Poslovni/a tajnik/ca u školskoj godini 2016./2017.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 13. 3. 2017.

Gospodarska škola Varaždin bila je 9. ožujka 2017. godine domaćin Međužupanijskog natjecanja u disciplini Poslovni/a tajnik/ca. Na natjecanje se nakon održanih školskih natjecanja plasiralo pet učenika. Plasirani učenici pohađaju 3. razred usmjerenja Poslovni tajnik u Upravnoj školi Zagreb, Ekonomskoj školi Sisak i Gospodarskoj školi Varaždin.

Učenici su se natjecali u vještini kompjutorske daktilografije te u rješavanju integralnog zadatka iz poslovnih komunikacija i tehnike komuniciranja.

Radove natjecatelja vrednovalo je Povjerenstvo u sastavu Katica Kalogjera Novak, predsjednik, Sandra Kuča, tajnica, Mira Šincek, član, te Ivana Špoljarić, član Povjerenstva.

Konačna ljestvica poretka održanog natjecanja je:

1. Silvija Benko – Gospodarska škola Varaždin, mentorica mr.sc. Jasminka Kelemen

2. Andrea Malek – Upravna škola Zagreb, mentorica Celestina Škeljo

3. Monika Fijačko – Gospodarska škola Varaždin, mentorica mr.sc. Jasminka Kelemen

4. Isabel Žugec – Gospodarska škola Varaždin, mentorica mr.sc. Jasminka Kelemen

5. Ivan Genc – Ekonomska škola Sisak – mentorica Sanja Dvorneković Tomšić

Natjecatelji će biti uvršteni u zajedničku listu svih međužupanijskih natjecanja u disciplini Poslovni/a tajnik/ca, rangirani prema broju ostvarenih bodova, te će sedam najuspješnijih biti pozvano na Državno natjecanje koje će se održati od 26. do 28. travnja 2017. godine u Rijeci, a domaćin Državnog natjecanja bit će Ekonomska škola Mije Mirkovića.

Čestitke učenicima i mentorima, a ravnateljici Gospodarske škole Varaždin zahvala na srdačnom gostoprimstvu i odličnoj organizaciji natjecanja!