Autor: Vjekoslav Mauriček, 24. 11. 2016.

U srijedu, 23.studenoga 2016. Iva Tkalec  u školskoj knjižnici predstavila je knjigu 100% društveni uzgoj - vlastitu zbirku priča. Učenici su uživali u ugodnom druženju s književnicom i blogericom Ivom i doznali kako je počela pisati, čime se u životu bavi, što ju inspirira...

Iva kaže da je kratke priče teško pisati. Prvu priču napisala je 17.ožujka 2011. i već nakon tri dana bila je objavljena. Poslije te prve nastajale su i druge.

Na susretu pročitali smo dvije -  Abeceda jednog susreta i O mjerenju nemjerljivih fenomena.

Autorica nam je otkrila da nema pripreme za pisanje, priču piše otprilike 2-4 sata, ali stalno vodi bilješke. Ima bilježnicu u koju piše.

Iva kaže da se emocije mogu i ne mogu kupiti, ovisi o kojem tipu emocija se radi. Dodaje da je društvo previše materijalističko i nažalost to je jedino postalo važno.Radimo da što više zaradimo i kupimo predmete koje za mjesec dana zaboravimo. Sami smo sebi postali previše bitni.

Upravo dovršava roman, no trebalo joj je više vremena jer je ova zbirka priča još uvijek aktualna. Predstavila se i na ovogodišnjem Međunarodnom sajmu knjiga u Frankfurtu.

Pred kraj samog susreta Iva je učenicima poručila da čitaju i pišu i da uvijek vjeruju u sebe.

Nakon susreta u opuštenoj atmosferi naša je  gošća srdačno  odgovarala na brojna učenička pitanja.

Zahvaljujem učenicima 1.h razreda i njihovoj razrednici na pomoći u organizaciji susreta.

Ivinu zbirku priča možete posuditi u školskoj knjižnici.