ODRŽANA ZAVRŠNA KONFERENCIJA ZA MEDIJE PROJEKTA "HEUREKA"

Autor: Vjekoslav Mauriček, 22. 10. 2016.

Dana 20. listopada 2016. održan je okrugli stol u Gospodarskoj školi Varaždin, a dana 21. listopada održana je konferencija za medije u u Županijskoj palači Varaždinske županije. Svrha je bila diseminacija novorazvijenih kurikuluma i ostalih materijala novih predmeta u sklopu projekta Heureka široj javnosti.

Na okruglom stolu su se okupili predstavnici učenika, roditelja i nastavnika Gospodarske škole Varaždin. Predstavljen je cijeli projekt  te svaki od predmeta posebno. Članovi projektnih timova iz Varažina i Zagreba predstavili su predmete matematiku s informatikom, geografiju s informatikom te informatiku i rekli nekoliko bitnih informacija koje će učenike privući da upišu navedene predmete. Također, svi su članovi projekta Heureka odgovarali na postavljena pitanja okupljenih učenika, roditelja i nastavnika.

Na konferenciji su putem priopćenja za javnost podijeljeni novi kurikulumi predmeta matematike s informatikom, geografije s informatikom i informatike te su dani detaljni uvidi u provedbu predmeta, ciljeve koji se žele ostvariti i naglašeni su razlozi zašto bi učenici trebali upisivati ovakvu vrstu predmeta. Ravnatelji partnerskih škola, predstavnici Fakulteta organizacije i informatike te predmetni nastavnici su predstavili nove kurikulume, ciljeve predmeta i ostale rezultate projekta te naglasili važnost povećanja i interesa učenika za ove predmete, ali i javnosti za ulaganje u razvoj predmeta baziranih na ICT-u i naglasak u modernizaciji postojećih predmeta u školstvu. Predstavnici medija su pokazali interes za nove predmete postavljanjem dodatnih pitanja i naglašavajući važnost da se cijelo školstvo kreće u smjeru modernizacije nastave i planova i programa.