OBAVIJEST O PRIJEVOZU UČENIKA U ŠKOLSKOJ GODINI 2016./2017.

Autor: Vjekoslav Mauriček, 1. 9. 2016.

Vlada Republike Hrvatske na sjednici održanoj 19. kolovoza 2016. godine donijela Odluku o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola u razdbolju rujan - prosinac 2016. godine kojom su utvrđeni kriteriji i način sufinanciranja, odnosno financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola u razdoblju rujan - prosinac 2016. godine.

Pravo na sufinanciranje 75% troškova međumjesnoga javnog prijevoza ostvaruju učenici koji su u školskoj godini 2016./2017. upisali i redovito pohađaju srednju školu na području Republike Hrvatske, koji kupuju mjesečnu kartu za korištenje sredstava redovitoga javnog prijevoza (autobus i vlak), a kojima udaljenost od adrese u mjestu prebivališta odnosno boravišta učenika do adrese u mjestu škole/praktične nastave i vježbi te stručne prakse iznosi više od pet (5) kilometara.

Udaljenost za ostvarivanje prava na sufinanciranje, odnosno financiranje prijevoza mjeri se od adrese u mjestu prebivališta odnosno boravišta do adrese škole/praktične nastave i vježbi te stručne prakse. Provjera udaljenosti dviju adresa dostupna je uz pomoć interaktivne karte na službenim stranicama HAK-a: http://map.hak.hr/.

Učenici drugih, trećih, četvrtih i petih razreda pravo na sufinancirani prijevoz ostvaruju temeljem spiskova koji su ažurirani od strane škola te su dostavljeni prijevoznicima.

Ukoliko se neki od učenika ne nalaze na spisku, a ostvaruju pravo na sufinancirani prijevoz trebaju se javiti u tajništvo Škole radi izdavanja nove potvrde.Učenicima prvog razreda koji ostvaruju pravo na sufinancirani prijevoz izdat će se potvrde koje mogu preuzeti u tajništvu Škole tokom prvog tjedna nastave.

Odluku o kriterijima i načinu financiranja troškova javnog prijevoza redovitih učenika srednjih škola u razdoblju rujan - prosinac 2016. godina i Uputu o načinu provođenja Odluke Vlade RH o sufinanciranju međumjesnog javnog prijevoza za redovite učenike srednjih škola za razdoblje rujan - prosinac 2016. (KLASA: 602-03/16-08/00248, URBROJ:533-27-16-0001) od 30.8.2016.) pogledajte u prilogu!

Priloženi dokumenti:
odluka_rujan_prosinac_2016.pdf (408.06 KB)