Svjetski dan pripovijedanja i Noć knjige

Autor: Vjekoslav Mauriček, 20. 4. 2016.

Povodom obilježavanja manifestacija Noć knjige i Svjetskog dana pripovijedanja učenice 2.a i 4.g razreda sa svojom mentoricom prof.Nikolinom Vujasinović okušale su se u umijeću pripovijedanja kratkih priča i bajki. Ovogodišnja tema bila je Snažna žena. Svoje uratke pročitale su u školskoj knjižnici gdje možete potražiti i pročitati zbornik u kojem se nalazi tek dio njihovih odličnih radova.

Noć knjige je manifestacija kojom petu godinu zaredom dajemo poticaj kulturi čitanja, potičemo razgovor o literaturi, književnosti i svemu onome što knjiga predstavlja ili treba predstavljati u suvremenom društvu. Noć knjige 2016. održava se uoči Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a na Dan hrvatske knjige.

Noć knjige 2016. u znaku je obilježavanja dviju velikih obljetnica u svjetskoj književnosti: 400 godina od smrti Williama Shakespearea i Miguela de Cervantesa, kao i 100. godišnjici od prvog objavljivanja Priča iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić.

Svjetski dan pripovijedanja globalna je proslava umijeća pripovijedanja. Toga dana pripovjedači diljem svijeta pričaju kratke priče, bajke, mitove, legende te čudesne doživljaje, a priče ispričane na različitim jezicima ostaju još dugo u srcima slušatelja.