VOLONTERSKE AKTIVNOSTI volontera GOSPODARSKE ŠKOLE VARAŽDIN

Autor: Vjekoslav Mauriček, 3. 4. 2016.

U Gospodarskoj školi u Varaždinu od 2008. godine neprekidno djeluje volonterska grupa pod nazivom „Mladost volontira sa srcem“ u koju su uključene učenice i učenici Gospodarske škole. Volonterske aktivnosti su započele učenice, tadašnje polaznice 4. A razreda u zanimanju poslovne tajnice, koje su se odazvale pozivu Udruge „Uz tebe sam“ koja djeluje u Varaždinskoj bolnici a bavi se radom sa djecom s teškoćama u razvoju. Od tada, pa sve do danas, redovito svakog ponedjeljka od 17,00 do 17,30 sati, u tijeku školske godine, naše vrijedne volonterke se uključuju u edukativne radionice i igraonice sa djecom s teškoćama u razvoju.

Voditeljica savjetovališta Udruge, psihologinja gđa Marina Kereša, uvijek ima samo riječi pohvale za naše mlade i vrijedne volonterke i tvrdi kako bi, bez njihovog angažiranja i pomoći, puno teže obavljala svoje redovite stručne aktivnosti sa djecom s teškoćama. Zbog izuzetne pomoći koju njezinom radu i radu Udruge pružaju naše volonterke od samog osnutka Udruge do danas, Udruga je 15. 2. 2016. godine, na skromnoj ali lijepoj proslavi svojeg rada, dodijelila priznanje volonterkama Gospodarske škole u Varaždinu, Gospodarskoj školi i profesorici Miri Šincek, voditeljici volonterske grupe u Školi, jer su upravo naše volonterke prisutne od samog osnutka Udruge u njezinu radu.

Kroz sve ovo vrijeme, od 2008. godine do danas, volontiranje je bilo organizirano, uz ovo u bolnici, i u kuhinji Varaždinskog caritasa, na Varaždinskim bazenima, u Domu za stare i nemoćne u Varaždinu, te kao pružanje pomoći oko učenja djeci s teškoćama.

Ove školske godine, trideset i pet učenica i jedan učenik, volontiraju u bolnici u Udruzi „Uz tebe sam“ i u Domu za stare i nemoćne u Varaždinu. Posebno smo ponosni na učenice iz 4. K razreda, koje su u volonterske aktivnosti uključene od prvog razreda. Učenice NIKOLINA ŠOKMAN i MARTINA KOSTANJEVEC ujedno su i voditeljice podgrupa /Snjeguljice – volonterska grupa u bolnici; Crvenkapice – volonterska grupa u domu/. One svoju ljubav prema osobama u potrebi, strpljivost, pažnju i brigu prema bližnjima te potrebu za aktivnijim uključivanjem u volontiranje u svojoj zajednici vrlo uspješno prenose i na mlađe generacije učenika Gospodarske škole u Varaždinu.

Vjerujemo da će se ova, sad već slobodno možemo reći, dugogodišnja i uspješna tradicija učeničkog volontiranja nastaviti i dalje, jer mladost uistinu ima dobro srce stoga naši volonteri s ponosom pripadaju grupi „Mladost volontira sa srcem“ i tako pomažu djeci i starcima, a time ujedno obogaćuju svoju osobnost i svoj život.

Voditeljica volonterske grupe „MVsaS“

MIRA ŠINCEK, prof. savjetnica